Życzenia Wielkanocne 2024

Chrystus Zmartwychwstał!

W czasie Świętego Triduum Paschalnego uwielbiamy Chrystusa Wydanego, Ukrzyżowanego, Pogrzebanego i Zmartwychwstałego, chcemy przyjąć Go do naszego życia i naśladować Jego życie ukazane w Ewangelii.

Najlepszą lekturą Ewangelii jest życie świętych. Franciszek z Asyżu zapatrzony w paschalny krzyż Chrystusa z kościoła św. Damiana, usłyszał słowa: „odbuduj mój Kościół” i zaczął od siebie, od własnego nawrócenia, podążania za wolą Boża aż do zjednoczenia się z Mistrzem.

Niech św. Franciszek z Asyżu, który 800 lat temu otrzymał stygmaty – w wyjątkowy sposób upodobnił się do Chrystusa Paschalnego, wyprasza nam łaskę rezygnacji z własnej egoistycznej woli, wzięcia własnego krzyża i pójścia za Zmartwychwstałym, aby stać się autentycznym narzędziem pokoju, odbudowy Kościoła i ziarnem nowego życia w świecie!

Pokój Wam!

Z darem modlitwy