Wielkanocny Koncert Uwielbienia 2024

W piątek 19 kwietnia o godzinie 19.00 w Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Rokitkach miało miejsce kolejne wydarzenie ewangelizacyjno-muzyczne – Wielkanocny Koncert Uwielbienia. Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia był wiceprzewodniczący Rady Parafialnej Pan Andrzej Kupczyk, a w przygotowania zaangażowało się  wiele osób: parafian i przyjaciół parafii. Patronat strategiczny nad wydarzeniem objął Urząd Gminy Chojnów, a patronat medialny Radio Plus Legnica. Wieczór uwielbienia rozpoczął się uroczystą Mszą św. w intencji  dobrodziejów, ofiarodawców, darczyńców, sponsorów Parafii w podziękowaniu za wszelką okazaną pomoc. Na dużej scenie na placu przed kościołem parafialnym w Rokitkach wystąpił Michał Król chrześcijański muzyk, wokalista, kompozytor muzyki worship (uwielbieniowej), multiinstrumentalista wraz z zespołem z Gdańska.  Michał Król jest absolwentem Hillsong College w Sydney i jako lider uwielbienia prowadzi wiele koncertów uwielbienia w całej Polsce, ma na koncie już 3 wydane płyty. Jak sam mówi uwielbienie wykracza poza muzykę i kieruje nasz wzrok na Chrystusa. Przybyli na koncert parafianie i goście z sąsiednich miejscowości doświadczyli w ten kwietniowy wieczór radości paschalnej, przeżyli piękną ewangelizację muzyką i osobistym świadectwem wiary wykonawców. Uczestników nie tylko rozgrzała herbata z sokiem malinowym serwowana przez parafianki, ale przede wszystkim gorąca modlitwa uwielbienia zanoszona do Boga.